top of page
  • Writer's pictureLenka Malá

Jak vznikají fotky našich šperků na cestách?


Náš profil na Instagramu je plný fotek tropických pláží, dechberoucích výhledů a našich šperků na nádherných místech. Všechny fotky, které na našem webu a sociálních sití máme, si fotíme sami a jsme na to náležitě hrdí. Díky těmto fotkám vám totiž dokážeme předat jedinečnou atmosféru a zprostředkvovat vůni dálek.


Fotky ze začátků našeho projektu jsou focené na Olympus PEN. Ten nás ale během naší roční cesty zradil. A nutno dodat, že hned zkraje - rozbil se nám v září v Chile, po dvou měsících cesty. Zažili jsme pak docela nepříjmené chvilky během shánění nového foťáku v Jižní Americe. Tamní trh totiž není ani zdaleka podobný tomu evropskému nebo americkému. Některé světové značky, jako třeba Olympus, tam třeba nemají zastoupení vůbec a nabídka foťáků je velmi omezená. Modely, které jsou zastaralé se tam prodávají za přemrštěné ceny. My jsme hledali foťák ke koupi v Chile, Bolívii a v Peru. V hlavním městě Bolívie - La Paz jsme si pak (jen malou chvilku) pohrávali s myšlenkou jít hledat někde ve městě černý trh, kde by se mezi foťáky okradených turistů možná něco našlo. Portože to, co bylo ke koupi legální cesou bylo k pláči. Nakonec jsme vygooglili, že v peruánském městě Cusco (výchozí bod na Machu Picchu a centrum peruánského turismu) by měl být oficiální distributor Nikonu. Hned jsme je kontaktovali a zarezervovali si Nikon J5 - tedy obdobu Olympusu PEN, na který jsme byli zvyklí. Nákup vyšel, ale pro jistotu se nám asi po týdnu pokazil objektiv, který se přestal zasouvat. V Limě jsme pak sice dostali v rámce reklamace nový kus, ale ten se pak stejně taky pokazil a my řešili složitě nový objektiv. Nakonec jsme koupili nové pevné sklo (žádné riskování další elektorniky) na českém Aukru a v lednu, tedy asi po třech měsících, nám ho dovezli kamarádi, kteří za námi přijeli na měsíc do Kolumbie.


Asi měsíc před návratem do ČR jsme si pak koupili na malajském Penangu, kde je trochu levnější elektornika, nový Olympus OMD. Ten máme dodnes a jsme s ním nadmíru spokojení! Jen na focení detailu šperků jsme si pořídili makro objektiv.


A tady už pár "zákulisních" fotek z toho, jak naše focení probíhá.


Our Insta Account is full of wanderlust, amazing beaches, breath-taking places, and our jewelry. We are proud of our pictures. Did you ever wonder how we photograph them?

bottom of page